جمعه ۹ آبان سال ۱۳۹۹

انتخاب سنگ تراورتن برای نما ساختمان

سنگ های ساختمانی با توجه به تنوعی که دارند این قابلیت را داشته در بخش های متفاوت ساختمان مورد استفاده قرار گیرند و در این بخش سعی داریم به چرایی انتخاب تراورتن در نمای ساختمان بپردزایم.البته تا حدودی در بخش مرتبط به انتخاب سنگ تراورتن نما به دلایل مطرح جهت انتخاب آن پرداختیم. قبل از هر چیزی باید توجه داشته باشید که سنگ انتخابی برای نمای بیرونی ساختمان باید چه ویژگی هایی داشته باشد که این خصوصیات عبارت اند از:

  • بالاترین مقاومت:سنگ انتخابی برای نما از مقاومت بالایی در برابر نشست های ساختمان برخوردار باشد.
  • حداقل جذب آب :سنگ انتخابی باید از حداقل جذب آب برخوردار باشد و عمدتا باید سنگی انتخاب گردد که در برابر رطوبت،باران و ... سازگاری داشته باشد.
  • تنوع رنگ:طراحی نما امروزه از نقش پوششی ،جایگاه زیبا بخشی به ساختمان یافته و در این بین باید سنگ انتخابی از تنوع رنگ قابل قبولی نیز برخوردار باشد تا بدین ویله طراح بتواند  بر اساس سلیقه کاربر به طراحی مورد نظر دست یابد.
  • راحتی در اجرا و نصب:اکثریت ساختمان ها از طبقات بیشترا ز 2 واحد برخوردار هستند و سنگ انتخابی برای اجرای نما به نسبت باید از حداقل وزن برخوردار باشد و همچنین اجرای آن به راحتی صورت می گیرد.
  • بالاترین چسبندگی به ملات: در نماکاری ساختمان های ایرانی از سیمان و شن و ماسه به عنوان ملات جهت چسباندن سنگ استفاده می شود و به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که سنگ انتخابی به خوبی ملات را به خود جذب کند.

با تمامی پارامترهایی که در بخش بالا اشاره کردیم،می توان به چرایی انتخاب سنگ تراورتن رسید،زیرا تراورتن تمامی این پارامترها را داشته و به خوبی قابلیت پیاده سازی دارد.


پیام یا سوال خود را برایمان بفرستید

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.*

*

مشاوره قبل از خرید