جمعه ۹ خرداد سال ۱۳۹۹

انواع کارخانه سنگبری در اصفهان

استان اصفهان در مرکز ایران واقع شده و به عنوان قطب اصلی تولید انواع سنگ های ساختمانی در کشور به شمار می آبد.در این بخش قصد داریم به بررسی و ارزیابی سنگبری در اصفهان بپردازیم. مرکزیت این استان موجب شده تا فاصله آن به تمام معادن موجود در حد قابل قبولی قرار گرفته باشد و همین موضوع موجب تنوع سنگ های ساختمانی در این استان گردیده است.علاوه بر آن وجود استعداد بالا در بین صنعتگران این استان خود عاملی دیگر جهت برندینگ شدن سنگ اصفهان حتی در بازارهای جهانی است. اگر به کارخانه سنگبری در اصفهان مراجعه کنید،قطعا متوجه خواهید شد که نیروهی بومی این مناطق  با سعی و تلاش اقدام به راه اندازی واحدهای تولیدی کرده اند.این استان دارای 3 شهرک صنعتی فعال در زمینه فرآوری سنگ ساختمانی است که عبارت اند از :

شهرک صنعتی سنگ محمودآباد

این شهرک در خمینی شهر و در همسایگی شهر اصفهان قرار دارد.پیش از 750 واحد سنگبری در محمودآباد به تولید سنگ ساختمانی می پردازند و تنوع سنگ های مورد فرآوری موجب شده تا شهرک صنعتی محمودآباد اصفهان به عنوان قطب اصلی سنگ ایران مطرح شود. کوپ های سنگ از مناطق مختلف ایران به این شهرک آورده می شود و توسط صنعتگران این شهرک مورد تولید و فرآوری قرار می گیرد.

شهرک صنعتی رضوانشهر

این شهرک صنعتی در 5 کیلومتری غرب اصفهان در شهرستان تیران و کرون واقع شده است. در این شهرک بیش از 30 واحد تولیدی فعالیت دارند و عمده تولیدات این شهرک نیز انواع سنگ های تراورتن،مرمریت،چینی و لایمستون و مرمر و تراانیکس است. اگر قصد خرید سنگ گرانیت در این شهرک دارید،باید اعلام کرد که در حال حاضر واحدی در این زمینه فعالیت ندارد. با توجه به تنوع محصولات و متراژ تولیدی،این شهرک بعد از محمودآباد به عنوان بزرگترین قطب سنگ ایران به شمار می آید.

منطقه صنعتی دولت آباد اصفهان

این منطقه از سابقه دیرینه ای در زمینه تولید سنگ ساختمانی برخوردار است.حدود 140 سنگبری در دولت آباد فعالیت دارد که عمدتا به تولید سنگ مرمریت مشغول بوده ،اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که این منطقه را با برند سنگ صلصالی نیز می شناسند.


پیام یا سوال خود را برایمان بفرستید

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.*

*

مشاوره قبل از خرید