پنج شنبه ۱۴ اسفند سال ۱۳۹۹

آشنایی با مشخصات و معایب سنگ تراورتن

سنگ تراورتن از ته نشین شدن رسوبات آب داغ و سرد در غارها به دست می‌آید و درصد زیادی از ترکیبات آن شامل کلسیم، استالاکتیت و استاگمتیت بوده و بیشتر در رنگ‌های قرمز، لیمویی، زرد، قهوه ای، خاکستری، سیاه و سفید تولید شده و دارای رگه و یا بدون رگه می‌باشند. این سنگ‌ها از سنگ‌های آهکی متخلخل بوده و عواملی که بر شکل گیری رنگ و طرح این سنگ تاثیر می‌گزارد ترکیباتی مانند آهن، کلسیم و دیگر ناخالصی‌ها می‌باشد و هرچه عناصر محلول در آب کمتر، رنگ سنگ روشن‌تر خواهد شد.
مقاومت عالی، زیبایی و صیقل پذیری راحت این سنگ و مزیت‌های دیگر آن باعث شده تا از این سنگ در نماهای ساختمانی بسیارزیاد استقبال شود. خواص دیگر این سنگ عایق حرارتی و صوتی بودن  آن می‌باشد، که حفره‌های داخل سنگ این خاصیت را ایجاد نموده اند که خواص حفره‌ها در این سنگ باعث افزایش استحکام سنگ وهمچنین با نفوذ سیمان داخل حفره‌ها چسبندگی سنگ به دیواره افزایش می‌یابد.
سنگ تراورتن تقریبا شفاف نبوده و به شکل ورقه نــازک عموما نیمه شفاف می‌باشد. انعکاس نوراز ســطح ســنگ تراورتن کدر تا مرواریدى و شیشه اى و قدرت واکنش این سنگ درمحلول اسید کلریدریک رقیق حل شده و اغلب سنگهای تراورتن سفید رنگ و با وجود ناخالصی در این نوع سنگ‌ها به رنگ‌های مختلفی اعم از بى رنگ، ســفید، صورتى، قهوه اى،زرد، لیمویی، قرمز و... دیده می‌شوند. چگالی و وزن مخصوص سنگ تراورتن 71/2 گرم بر سانتی متر مکعب و نقطه اشتعال سنگ تراورتن در دمای 31 درجه ســانتی گراد (89 درجه فارنهایت) تابان و شعله ور می‌شود.

سنگبری اعتماد واقع در شهرک صنعتی رضوانشهر به تولید تخصصی تراورتن عباس آباد می‌پردازد و شما می‌توانید جهت دریافت قیمت تراورتن عباس آباد در اصفهان با کارشناسان ما در تماس باشید.
معایب سنگ تراورتن
از معایب سنگ تراورتن عدم یکنواخت بودن رنگ و طرح آن و مقاومت پایین آن در برابر سرما می‌باشد. در زمان نگهداری طولانی مدت کوپ‌های تراورتن در هوای سرد آنها را می‌پوشانند به دلیل اینکه خیس بودن سنگ تراورتن و رسیدن دمای محیط به دمای انجماد، فوری خرد می‌شود و زیبایی منحصر به فرد این سنگ و قیمت مناسب موجب افزایش فروش بالای سنگ تراورتن در بازار شده است. سنگ تراورتن دارای جذب آب نسبتاً بالایی بوده که با ورود رزین به بازار و استفاده از آن در حین فرآوری و پولیش،موجب شد که میزان جذب آب کم و سنگ دیرتر کثیف می‌شود درنتیجه کیفیت ساب و رزین در طول فرآوری، در مدت حفظ ماندگاری و زیبایی سنگ تراورتن افزایش می‌یابند.
 


پیام یا سوال خود را برایمان بفرستید

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.*

*

مشاوره قبل از خرید