پنج شنبه ۱۴ اسفند سال ۱۳۹۹

بهترین سنگ تراورتن نما

سئوالی که برای بسیاری مطرح است آیا بهترین سنگ تراورتن نما را می‌توان به عنوان یک سئوال جامع مطرح کرد ؟ و چه پاسخ هایی می‌توان برای آن در نظر گرفت که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت، اما قبل از شروع بحث باید اشاره کرد تراورتن به دلیل دارا بودن خصوصیات ذاتی مختص به خود منجر شده تا به عنوان گزینه اصلی جهت استفاده در نمای بیرون ساختمان در ایران مطرح گردد و با معماری ایران سازگاری بالایی پیدا کرده است . جهت دریافت قیمت تراورتن برای نمای ساختمان با ما تماس بگیرید 09132892900
اما آیا واقعا می‌توان گفت که یک تراورتن به عنوان بهترین سنگ تراورتن نما می‌باشد ؟قبل از پاسخگویی به این سوال باید اشاره کرد که می‌توان تراورتن عباس آباد را به عنوان یکی از مناسب‌ترین سنگ‌های ساختمانی جهت نمای ساختمان به شمار آورد. باید گفت برای این مورد نیازمند است که شما پارامترهایی را تعیین کنید. برای مثال می‌توان این مورد را مطرح کرد که در بعضی از مواقع قیمت برای شما بسیار اهمیت دارد و همواره به دنبال این می‌باشید تا از قیمت با بازه کم استفاده کنید و یا در بعضی از مواقع قیمت برای شما اهمیت نداشته و در این مواقع می‌توان به سنگ‌های با بازه بالاتر اشاره کرد که در واقع می‌توان به عنوان بدترین نوع سنگ‌های تراورتن به شمار آورد و به همین دلیل نیز از بازه قیمت بالایی برخوردار می‌باشند .

انواع سنگ تراورتن نما

سنگ های تراورتن موجود در بازار عمدتا دارای رنگ های کرم،سفید،شکلاتی و بژ بوده و با توجه به تقاضاهایی که جهت خرید همین رنگ های نام برده به صورت بی موج می شود،انواع تراورتن نما نیز در کارخانه های سنگبری به صورت بی موج تولید می شوند. از انواع برندهای موجود در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارت اند از:

 • تراورتن سفید و کرم عباس آباد
 • تراورتن کرم و بژ طرق
 • تراورتن کرم لوشان
 • تراورتن کرم و سفید دره بخاری
 • تراورتن کرم و ابروبادی حاجی آباد

از پارامترهای تاثیر گذار دیگر برای انتخاب بهترین سنگ نما، توجه به تنوع رنگ و زمینه رنگ انتخابی شما جهت طراحی نمای ساختمان مورد نظر است. برای نمونه فرض کنید شما از زمینه رنگ کرم می‌خواهید استفاده کنید و حال اگر  ماندگاری سنگ برای شما از اهمیت بالایی برخوردار باشد یک سری گزینه محدودتر وجود دارد و اگر هم ماندگاری برای شما اهمیت نداشته و تنها ملاک انتخاب شما قیمت آن باشد، تعداد انتخاب‌های بی شماری جهت انتخاب تراورتن مناسب برای نما بیرونی ساختمان شما وجود  خواهد داشت.  سنگ‌های تراورتن در ایران به صورت استاندارد  در سایزهای 40 طولی مورد فرآوری قرار می‌گیرد و اگر شما به دنبال انتخاب سنگی با سایزی به غیر از این ابعاد می‌باشید باید آن را به تولید کننده سفارش دهید تا برای شما آماده سازی شود. جهت دریافت اطلاعات کاربردی از جمله سنگ تراورتن نما در شهرهای اصفهان ، تهران و سایر شهرهای ایران با ما در تماس باشید . 

اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی برای بخش داشته باشیم می‌توانیم به پارامترهای زیر اشاره کنیم:

 • ابتدا طرح و زمینه رنگی نمای ساختمان خود را مشخص کنید
 • بودجه ای که برای پروژه نمای بیرون خود در نظر گرفته اید را مشخص کنید
 • خصوصیات شرایط آب و هوایی شهر خود را در نظر بگیرید

با در نظر داشتن این پارامترها، شما به راحتی می‌توانید به فیلتر سنگ مورد نظر خود بپردازید و از این طریق با ارائه اطلاعات به فروشنده، آن نیز می‌تواند به آسانی شما را  راهنمایی کرده و از این طریق به انتخاب صحیح خود پرداخته و فروشندگان سنگ‌های ساختمانی نیز باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشند که مشاوره صحیح به خریدار موجب خواهد شد تا همواره به ماندگاری سنگ در نمای ساختمان‌های ایرانی کمک کند و این موضوع موجب افزایش تقاضای آن خواهد شد.

سوال یکی از مشتریان:نمای ساختمان من بازه رنگ کرم است و با مراجعه به بازار متوجه تنوع معادن این رنگ در سنگ تراورتن شدم. چه راهکاری را به ما برای انتخاب پیشنهاد می‌کنید؟ سوال کمی پیچیده است. خوب قطعا ما به شما پیشنهاد می‌کنیم سنگی را انتخاب کنی که ماندگاری کیفیت آن برای شما اولویت اول باشد. اگر بخواهیم به موضوع عمیق‌تر نگاه کنیم. پس از چند سال حداقل 80 درصد کیفیت موقع نصب را داشته باشد. 

پس به صورت کلی جهت استفاده از تراورتن در نما ساختمان باید به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشید که عبارت اند از:

 1. عدم استفاده از تراورتن با براقیت و ساب ضعیف برای استفاده از تراورتن در نمای بیرون قطعا ساختمان هایی را مشاهده کرده اید براق هستند و این اقدام موجب می شود تا هنگامی که بیننده آن نما را مشاهده می کند حس خوبی انتقال یابد.
 2. استفاده از سنگ های تراورتن با زمینه رنگ روشن
 3. استفاده از سنگ تراورتن با حداقل جذب آب
 4. توجه ویژه به جذب آلودگی و آلایندگی سنگ تراورتن در نمای بیرون ساختمان

 

 


 1. حسین پندارمنش

  با سلام بنده مدتی است برای نمای ساختمان خود به دنبال انتخاب سنگ ساختمانی مناسب هستم و قبلا قصدم استفاده از اجر نسوز بود ولی با مشورتی که با یکی از دوستانم داشتم به بنده سنگ‌های تراورتن را پیشنهاد کردند. برای همین منظور زمانی که جهت خرید به بازار مراجعه کردم متوجه تنوع بالای آن شدم و انتخاب بهترین یا مناسب‌ترین برای بنده بسیار سخت شد. لطفا در این زمینه بنده را راهنمایی کنید.

 2. سالار دربندی

  پس از تحقیقاتی که انجام دادم سنگ تراورتن را برای نمای ساختمان خودم انتخاب کردم و بازه رنگی که برای ان نیز در نظر گرفتیم کرم بود. برای خرید به انبارها و سنگفروشی‌های جنوب تهران مراجعه کردیم و موضوع جالبی که نظر ما را به خود جلب کرد شباهت تراورتن‌های کرم در بازار به همدیگر بود ولی هر فروشنده ای به یک اسمی و با قیمتی متفاوت سنگ خود را برای فروش قرار داده بود. الان انتخاب بهترین سنگ نما برای ما به یک چالش حل نشدنی تبدیل شده. لطفا علت این تفاوت‌ها از نظر نام تجاری را بیان کنید.

 3. علی یوسفی

  آیا تفاوتی وجود دارد که تراورتن نما به صورت موجدار یا بی موج باشد. بنده مدتی است برای نمای ساختمان به دنبال سنگ ساختمانی هستم و پس از جستجو یاد،متوجه شدم که تراورتن بهترین گزینه برای من است. اما وقتی برای خرید به یک سنگفروشی مراجعه کردم به بنده گفت موجدار یا بی موج . موضوع جالبتر هم این بود که بی موج آن سنگ از قیمت بالاتری نسبت به موجدار برخوردار بود و فروشنده هم می‌گفت کیفیت فرآوری آن‌ها یکی است و تفاوت فقط در نوع برش است.

 4. Admin

  از نظر کیفیت بین موجدار و بی موج بودن تراورتن هیچ تفاوتی است و این اختلاف قیمت هم فقط به دلیل میزان تقاضایی است که در بازار برای سورت بی موج تراورتن با توجه مدل‌های طراحی شده برای نما ساختمان می‌شود. البته سورت بی موج از نظر بازه رنگی تا حدودی یک دست‌تر است.

 5. حسین شایان

  در اینترنت به دنبال سنگی برای نمای ساختمان خود بودم که با وب سایت شما اشنا شدم و عنوانی از بهترین سنگ تراورتن نما را مشاهده کردم.به بخش محصولات شما نیز مراجعه کردم و متوجه تخصصی کار کردن شما در زمینه سنگ‌های روشن گردیدم.آیا برای ساختمانی در منطقه شمالی کشور استفاده از سنگ توجیجی از نظر ماندگاری آن پس از سالیان طولانی دارد؟ در این مورد ما را راهنمایی کنید.

 6. Admin

  با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه شما،بهترین گزینه برای نمای ساختمان سنگ ساختمانی است.البته این متریال نیز از تنوع بالایی برخوردار بوده ولی تراورتن را می‌توانیم به عنوان بهترین گزینه معرفی کنیم. در انتخاب مناسبترین سنگ تراورتن برای نما دقت لازم را داسته باشید و اگر به درستی انتخاب گردد،قطعا ماندگاری آن تا سالیان طولانی خواهد بود.

 7. سپهر

  باسلام آیا احتمال خالی شدن رزین در سنگ تراورتن وجود دارد؟

 8. Admin

  بله،با توجه به کیفیت رزین می‌تواند به مرور زمان خالی شود.

پیام یا سوال خود را برایمان بفرستید

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.*

*

مشاوره قبل از خرید